Знаете ли колку чини секој допир на Фалкао со топката?


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Колумбиецот Радамел Фалкао зад себе веројатно ја има најлошата сезона во кариерата.

Фалкао одигра 10 натпревари во Премиер лигата, а само на еден натпревар започна од првата минута и за тоа време успеа да постигне само еден погодок.

Освен што имаше катастрофална сезона, успеа и добро да го испразни џебот на Роман Абрамович. Верувале или не, еден удар кон противчкиот гол на Фалкао вреди 800.000 фунти.

Покрај тоа, англиски “Телеграф” пресмета дека секој конткат со топката на Фалкао вреди дури 57.000 фунти.

Фалкао во Челси имаше плата од 140.000 фунти неелно и за една година заработи 7.28 милиони евра.