Ѕвездата ги почнува преговорите – Прв состанок со Вориорс


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Кевин Дурент ова лето е слободен играч.

Договорот со Оклахома му истече и ако сака да си замине ќе може да избере некоја од понудите кои му се нудат или ќе прифати нова од досегашниот тим.

Дурент со клубовите ќе преговара во Лос Анџелес, а прво на маса ќе седне со Голден Стејт Вориорс.

Клубот од Оукленд е сериозно заинтересиран за доведување на еден од најдобрите НБА кошаркари.

Новиот или стариот клуб Дурент ќе го открие за 1 месец, а е посакуван од пола лига.