Барселона доби конкуренција: Англиски гигант нуди примамлива понуда за Нејмар!?


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Во претходниот период се шпекулира дека Нејмар ќе замине од ПСЖ, па ќе потпише за Барселона, но очигледно Каталонците добија конкуренција од англиски Манчестер сити.

„Дон Балон“ пишува дека Пеп Гвардиола е решен да го ангажира Бразилецот во Манчестер сити, а за тоа е подготвен да понуди 100 милиони евра плус Габриел Жесус.

Младиот напаѓач сезонава има одредени проблеми поради неефикасност, но нема сомнеж дека го чека светла иднина. Сепак, Гвардиола е подготвен да го „жртвува“ за да го ангажира Нејмар.

Нејмар неодамна кажа дека сака да игра во Премиерлигата еден ден, а тоа е желба и на неговиот татко, кој води сметка за неговата кариера.