Бејл е среќен во Шпанија


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Герет Бејл го сака животот во Шпанија и нема намера да го напушти Реал Мадрид со цел да се врати во Премиер Лигата во блиска иднина.

Овие вести доаѓаат откако се шпекулираше дека Велшанецот би можел да се пресели на„Олд Традорд“ соцел да отвори место во клубот за Килијан Мбапе од Монако.

„Скај  Спортс“ пренесува дека првакот во Лигата на шампионите нема намера да го продаде Бејл без оглед на нивната активност на трансфер пазарот.