дома автори мислења од P. K.

P. K.

8029 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Најнови вести

Пујол не сака повеќе да молчи, па обвини: Реал Мадрид и ВАР се –...

Реал Мадрид минатата вечер славеше со 3-2 против Бетис, по асистенција на ВАР-системот, а тоа го изнервира поранешниот дефанзивец на Барселона, Карлес...

Интер во „луд “натпревар со три пресврти славеше против Фиорентина

Екипата на Интер славеше победа од 4:3 против Фиорентина во „луд“ натпревар одигран на Џузепе Меаца. Натпреварот изобилуваше со...

Челси со неверојатен статистички податок во кој тешко може да се поверува

Екипата на Челси денеска едвај стигна до реми на натпреварот против Вест Бромвич Албион во кој во првиот дел примија дури три...

Култната „шестка“ во Барселона има нов сопственик

Барселона во текот на денешниот ден ги објави и деталните информации поврзани со составот со кој клубот ќе ја започне сезоната.

Челси успеа да анулира негатива од три гола и со бод се враќа од...

Екипата на Челси успеа да ја анулира високата негатива која ја имаше по првите 45 минути на гостувањето кај ВБА на „Хоутронс“.

Солскјер се пошегува со Мурињо и случката од Скопје: Добро што Жозе не е...

Манчестер Јунајтед славеше драматична победа на гостувањето на „Амекс“ кај тимот на Брајтон со 3:2. Домашниот тим заслужи минимум...

Вака не се освојува титула: Челси прими три гола за 27 минути од ВБА!

ВБА води со убедливи 3-0 против Челси на полувреме во третото коло од англиската Премиерлига. Два гола постигна Калум...

Фетел го распарчи болидот, а Леклер налета директно на него! (ВИДЕО)

Денеска се возат квалификациите на трката за Големата награда на Русија во Сочи, а на вториот дел од квалификациите се случи несреќа.

Мендеш доби страшна понуда за Фати, но кажа – не!

Младиот фудбалер на Барселона, Ансу Фати има голем потенцијал и многумина сметаат дека ќе стане голема ѕвезда на каталонскиот клуб.

Шанса за Денвер: Дејвис нема да настапи во петтиот меч? (ВИДЕО)

Ентони Дејвис, кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс не е 100% сигурен за настап во следниот меч од финалето...