„Би сакал еден ден Нејмар да дојде во ПСЖ“


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Марко Верати вчера изјави дека ќе навива за Јувентус во натпреварот против Барселона.

Фудбалерот на ПСЖ кажа дека ќе биде во Јуве затоа што тоа е клуб за кој навива од детството. Иако ПСЖ испадна од Барселона, тој кажа дека тоа не е причина поради која ќе навива за Јувентус.

Тој исто така одговори на прашањето кој играч од Барселона би сакал да го види во дресот на ПСЖ.

„Нејмар е играч кој би сакал да го видам во дресот на ПСЖ. Оваа година се гледа дека напредувал и според мое мислење на исто ниво е како Лионел Меси. Сигурен сум дека тој ќе биде најдобриот фудбалер во светот. Не е невозможно некогаш да бидеме соиграчи во ПСЖ.“