Венгер повторно се враќа на терените – ќе му биде тренер на Елмас!?


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Легендарниот француски тренер Арсен Венгер би можел наскоро да се врати на тренерската работа.

Венгер на крајот на минатата сезона замина од Арсенал, каде што беше 22 гоини, а иако сакаше да ја продолжи кариерата, сепак немаше добри понуди.

Турските медиуми пишуваат дека Венгер наскоро би можел да го преземе турскиот гигант Фенербахче.

Управата на клубот е незадоволна со тренерот Филипе Коку, а тимот се наоѓа на лоша позиција на табелата.

Коку наскоро би можел да добие отказ, а наводно понудата веќе била испратена до францускиот тренер.