Вест Хем се засилува од Челси?


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Вест Хем во јануари би можел да се засили со Мич Батшуаи.

Тој не се прилагоди најдобро во тимот на Челси откако стигна од Марсеј и најверојатно Конте ќе го испрати на позајмица.

Вест Хем го гледа како идеално засилување во нападот. Тој одигра 9 натпревари во ПЛ и постигна 1 гол.