Вистински кошаркарски уметник – Милош Теодосиќ!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Феноменалниот Милош Теодосиќ на денешниот натпревар против Црвена Звезда уште еднаш покажа каков мајстор е навистина.

Во почетокот на втората четвртина пристигна до Теодосиќ кој го најде Џексон на другата страна од теренот и перфектно му ја додаде.

Неговата асистенција пропадна бидејќи американецот не успеа да погоди.

 


Magičan pas Teodosića by goloviliga