дома тагови Милош Теодосиќ

таг: Милош Теодосиќ

Најнови вести

Роналдо: Поминав низ пекол во Манчестер, но дознав кои ми се пријатели

Кристијано Роналдо во разговор со медиумите кажа дека поминал лош период во Манчестер јунајтед, но тоа му помогнало да дознае кои му се вистински...

Белоруска тенисерка се жали: Ништо не сум згрешила, а сите ме мразат!

Втората тенисерка на ВТА-листата, Арина Сабаленка вели дека останатите тенисерки се однесуваат чудно кон неа и чувствува омраза во соблекувалната. Сабаленка вели дека не направила...

Најталентираната македонска ракометарка се сели во Франција

Македонската ракометарка Ива Младеновска потпиша договор со Брест Бретањ до 2027 година, а за францускиот тим ќе заигра следната сезона. Младеновска игра за Металург, а...

Ѕвезда од 125 милиони евра бара трансфер во Реал Мадрид

Реал Мадрид загуби од Барселона со 1-2 во „Ел Класико“ и така речиси ја предаде битката за титулата во Ла Лига, а тоа значи...

Артета остана без еден од најважните фудбалери до крајот на сезоната

Арсенал е на добар пат да ја освои титулата во Премиерлигата по долга пауза, меѓутоа има уште многу да се игра до крајот, а...

Случај „Негреира“: Судии со парите на Барселона си плаќале вечери во скапи ресторани (Фото)

Барселона е под голем притисок, откако во медиумите се појави случајот „Негреира“, по што се бараше жестока казна за каталонскиот гигант. Во моментов се води...

Ѓоковиќ: Не жалам за ништо, зашто тоа може да ме повреди!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се надева дека ќе може да настапи на Ју-Ес Опен, затоа што во следниот период ќе се укинат правилата за...

Бостон стигна до 50 победи и продолжи да го „брка“ врвот на Истокот (Видео)

Бостон селтикс игра одлично оваа сезона и синоќа славеше против Сакраменто кингс (132-109) за 50. победа оваа сезона, со што продолжи да го брка...

Ројс: Сакам да ја завршам кариерата во Борусија Дортмунд!

Капитенот на Борусија Дортмунд, Марко Ројс во моментов преговара за продолжување на договорот со бундеслигашот бидејќи актуелниот му завршува на крајот на сезоната. Германскиот репрезентативец...

Меси донел одлука за неговата иднина

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси го освои трофејот со Аргентина на Светското првенство (СП), но нема добри резултати со ПСЖ, кој повторно испадна во раната...