Голема трампа на релација Реал Мадрид- Манчестер Јунајтед


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Шпанскиот весник „АС“ пренесува интересна информација поврзана со голема трампа помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Медиумот јавува дека Реал Мадрид подготвува понуда до „црвените ѓаволи“ за услугите на Пол Погба кој неодамна изјави дека секој фудбалер сонува да игра за „кралскиот клуб“.

Имено, „кралевите“ се подготвени да го жртвуваат Герет Бејл и да понудат плус пари за да го обезбеди потписот на Пол Погба.