Го нема Меси, нема ниту победа – Боливија ја падна на колена Аргентина (ВИДЕО)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Репрезентацијата на Боливија на домашен терен ја победи Аргентина во натпревар од 14-то коло за квалификациите на СП 2018-та, 2:0.

Анхел Ди Марија пропушти голема шанса за погодок. Акре после половина час игра постигна погодок со глава за водство на Боливија.


Juan Arce Goal HD – Bolivia 1-0 Argentina 28… by dailyfootballkick

На почетокот на второто полувреме Морено го зголеми водството на Боливија.


Marcelo Moreno Goal HD – Bolivia 2-0 Argentina… by dailyfootballkick

После оваа победа Боливија ќе остане на претпоследната девета позиција со 10 бода, а аргентинците ќе паднат на четвртата позиција.