Еве кого Федерер го промовираше како фаворит за Вимболдон


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Тенисерот оцени дека нема да му биде лесно на Вимболдон затоа што верува дека негови главни противници се Енди Мареј и Рафаел Надал

Ако е блиску до 100 посто сила гледам како Мареј е еден од фаворитите за освојување на турнирот.

Швајцарецот има рекордни 18 гренд слам титули и изјави дека не жали што повторно ке учествува на Роланд Гарос во Париз