Емерсон со својот потег покажа колку го почитува Тоти


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Легендарниот капитен на Рома, Франческо Тоти, во неделата го одигра својот последeн натпревар во дресот на римската екипа.

Тоти се одлучи дека нема да на крајот на оваа сезона да го продолжи својот договор со клубот во кој ја помина целата своја кариера.

Олимпико во неделата беше исполнет до последно место, а после што е завршен натпреварот против Џенова навивачите на величествен начин се простија од Тоти.

Навивачите, но и многу играчи на Рома не можеа да се воздржат, и пуштија солзи за Кралот на Рим.

Посебно од Тоти се воодушеви Емерсон кој на почетокот на натпреварот се здоби со тешка повреда.

Сепак, Емерсон остана на стадионот до крајот на церемонијата иако многумина зборуваа дека треба да оди на болница.

Со овој потег покажа колку Емерсон го почитува Тоти.