дома тагови Франческо тоти

таг: Франческо тоти

Најнови вести

Лидс го избрка човекот кој требаше да ги спаси од испаѓање од елитата

Раководството на Лидс го отпушти тренерот Џеси Марш по поразот од Нотингем Форест бидејќи екипата се наоѓа во лоша позиција, односно пред зоната за...

Ѓоковиќ ќе остане прв најмалку до 27 февруари!

Српскиот тенисер во моментов е на првата позиција на АТП-листата и ја минува 375. недела на врвот, а на добар пат е да ја...

Миовски избран во тимот на колото во шкотската лига (Фото)

Македонскиот напаѓач Бојан Миовски игра одлично во дресот на Абердин и досега постигна 14 голови во шкотското првенство. Миовски е трет стрелец зад Лоренс Шенкленд...

Ги прекршил правилата над 100 пати: Ќе добие ли казна Манчестер сити?

Премиерлигата соопшти дека англискиот шампион Манчестер сити е пред сериозна казна затоа што ги прекршил финансиските правила над 100 пати, па независна комисија ќе...

Челси мора да продаде фудбалери за 200 милиони евра, зашто ќе остане без Европа!?

Тод Боели потроши многу пари на засилувања по доаѓањето во Челси, но на лето ќе мора да продаде дел од играчите кои не му...

5 предлози за супер секси валентин

Денот на вљубените доаѓа само еднаш годишно и тоа е совршена можност да му дадете до знаење на вашиот партнер колку ви значи. Изборот...

Бивш хрватски голман по земјотресот во Турција: Беше ужасно…

Поранешниот хрватски голман Марио Галиновиќ кој работи во турскиот град Газиантеп раскажа низ каков ужас поминал со сопругата по земјотресот од 7,7 степени според...

Тренерот на Елмас: Лига на шампиони или Скудето? Ги сакаме и двете!

Наполи има неверојатна сезона во Серија А, а со вчерашниот триумф против Специја (3-0) направи нов чекор кон Скудетото и има 13 бода повеќе...

Ивановски скокна до 504. место на АТП-листата

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски напредуваше на АТП-листата за 30 позиции и од денеска е на 504. место. Ивановски стигна до полуфиналето на турнирот во...

Милан не играл толку лошо речиси пола век!

Интер славеше во дербито во Милано против градскиот ривал Милан со 1-0 со голот на Лаутаро Мартинез. „Росонерите“ се во катастрофална форма и немаат победа...