Интер продаде 65 илјади влезници!

Дури 65 илјади влезници се досега продадени за неделниот меч кога на Меаца Интер го пречекува Торино.

Интер го бележи можеби и најдобриот старт на сезона во Серија А со 29 поени на 11 натпревари.

Навивачите беа скептици после летниот преоден рок и велеа дека Милан состави подобар тим но тоа не се одрази така.

Интер игра фантастично а тоа ќе му донесе и полн стадион на мечот против Торино.