Кавани бил многу близу до трансфер во Реал Мадрид!


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Единсон Кавани бил многу блиску до преминување во Реал Мадрид во 2007 година, потврди неговиот агент.

Во автобиографијата која штотуку треба да излезе, Алексис Папасан инаку агентот на Единсон Кавани потврди дека добил повик од тренерот на Б тимот на Реал Мадрид дека го сака Кавани во својот тим.

„Во една прилика кога излегов од авионот ме повика тренерот на Б тимот на Реал Мадрид. Ме праша дали Кавани би сакал да игра за Кастиља, па после 6 месеци да стане член на првиот тим“ – напиша Алексис во автобиографијата

Реал Мадрид сепак подоцна се одлучи за Игуаин, а Кавани премина во Наполи па потоа во ПСЖ.