Каков потег на новиот соиграч на Дурант и Кари!


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Голден Стејт го победи Далас со 133:103 а натпреварот го одбележи потегот на Џордан Бел.

Овој играч пред крајот на натпреварот направи одлично забивање кое сигурно долго ќе се памети.

Бел на драфтот беше 38ми пик избран од Чикаго кои го испратија во Голден Стејт а синоќа Кери и Дурант беа воодушевени.

Погледнете го видеото подолу.

СЛободно споделете го со вашите пријатели на социјалните мрежи.