Лукаку потпишува нов договор со Евертон!

Ромелу Лукаку ни после оваа сезона нема да го промени клубот.

Белгискиот напаѓач потпишува нов договор со Евертон.

Ова го потврдија медиумите во Ливерпул, Лукаку ќе потпише пет годишен договор што ги става првите луѓе на Евертон во добра положба доколку се преговара за продажба на Лукаку.

Лукаку досега постигна 18 голови и е еден од најдобрите напаѓачи во ПЛ.