дома тагови Ромелу Лукаку

таг: Ромелу Лукаку

Најнови вести

Деби на Македонија на ЕП: Одмазда или трет пораз против Австрија?

Македонија дебитира на Европското првенство (ЕП) со натпреварот против Австрија, кој се игра денеска од 18 часот во Букурешт. Австријците ќе бидат големи фаворити во...

Тикет на денот (недела, 13.06.2021)

Денешната понуда е солидна, па искрено и немавме големи проблеми при изборот на натпревари за тикет на денот. Англија – Хрватска – ГГ @ 2.25...

Селекторот на Данска: Кјаер беше потресен, Ериксен му е голем пријател!

Вториот ден од Европското првенство (ЕП) мина во сенка на борбата за живот на Кристијан Ериксен, кој сепак успеа да ја добие најважната битка. Цел...

Падна на теренот, па срцето му застана на 78 минути: По драмата на ЕП...

Многумина реагираа на страшните сцени од мечот меѓу Данска и Финска, но Фабрис Муамба повторно го преживеа својот кошмар. Цел свет и понатаму е во...

Репрезентативците се опуштија: „Ќе пијам, ќе лумпувам ечи“ во Букурешт! 🎥

Македонските фудбалери се одлично расположени пред почетокот на Европското првенство, а тоа можеше да се забележи и денеска кога Елиф Елмас донесе голем звучник. Репрезентативците...

Нова лудорија: Алиоски во улога на полицаец во Романија! 📸

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски е познато по неговите лудории во екипата на Лидс јунајтед, а сега со нив продолжи и во дресот на Македонија. Алиоски...

Тикет на денот (четврток, 10.06.2021)

ЕП започнува утре и наредните месец дена ќе имаме солидна понуда за кладење, па затоа уште денес да се обидеме да составиме тикет од...

Англиските тимови ќе си платат казна затоа што сакаа Суперлига!

Англиските тимови Манчестер сити, Манчестер јунајтед, Челси, Тотенхем, Ливерпул и Арсенал имаа потпишан договор за создавање на европска Суперлига со уште шест гиганти, но...

Какви легенди: Цигари, тренерка, банка – Маурицио Сари! 📸

Лацио на неверојатен начин го претстави тренерот Маурицио Сари, кој треба да потпише двегодишна соработка со клубот од Рим. Тимот од „Олимпико“ на одличен начин...

Барди: Фокусирани сме да направиме нешто на што сите ќе бидат горди!

Македонија за неколку дена ќе дебитира на Европското првенство (ЕП) во фудбал, а првиот меч го играме против Австрија на 13 јуни, по што...