Марадона успешно опериран во Аргентина


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Легендарниот Диего Армандо Марадона успешно се рехабилитира од операцијата, на која заврши поради крварењево стомакот.

Марадона на почетокот на јануари беше хоспитализиран во Буенос Аирес поради внатрешно крварење, но по рутинскиот преглед неколку часа подоцна ја напушти болницата.

Сепак, во саботата мораше да се оперира за да го запре крварењето, а операцијта била рутинска.

„Му благодарам на Бог што помина во ред. Сега му следува период на рехабилитација, по што ќе се врати на работата“, кажа неговиот адвокат.