Меси и официјално суспендиран!


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Лионел Меси нема да игра против Боливија, соопштија од ФИФА.

Колкава казна ќе добие сеуште не е познато.

Меси го пцуеше помошниот судија на дуелот против Чиле па сега си заработи казна за истиот прекршок.

Наскоро се очекуваат информации за тоа колку време ќе трае суспензијата.