Милан заврши уште една важна работа!


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Росонерите ова лето купуваа многу, купија скоро цела прва постава, но во продажбата беа доста слаби.

Последен беше Мбаје Нианг кој премина во Торино, а денеска и Хозе Соса ги пакуваше своите куфери и замина во северо-истокот на Турција.

Трансфер периодот во Турција трае уште цели 24 часа, па со тоа Трабзонспор заврши голема работа и го ангажираше Хозе Соса.

Тој со Трабзон потпиша договор на три години.

Тој годишно ќе заработува 5 милиони евра, а Милан од оваа продажба доби 6 милиони евра.