Мончи во Милан најде замена за Салах?!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Според информациите на медиумите, Рома е заинтересирана за играч на Милан, Сусо.

Сусо зад себе има одлична сезона во која на 34 одиграни натпревари во Серија А постигна 7 голови, а според информациите од медиумите спортскиот директор на Рома е импресиониран од неговата игра и во него гледа замена за Салах.

Договорот на Сусо со Милан завршува во 2019-та година и засега нема преговори за нов договор.