Пасторе и Кавани влегоа и го однесоа ПСЖ во 1/4 финале (ВИДЕО)

Од 1/8 финалето во купот на Франција се одиграа уште три натпревари.

ПСЖ потешко од очекуваното го победи Ниорт на гости, 0:2.

Во првото полувреме од натпреварот мируваа мрежите. Кавани, Пасторе и Лукас влегоа во вториот дел, а аргентинецот во 78-ма минута погоди за водство на ПСЖ.
Javier Pastore Goal HD – Niort 0-1 PSG – 01.03… by Bundes-Liga

Конечните 0:2 ги постави Кавани во судиското продолжение од второто полувреме.


Javier Pastore Goal HD – Niort 0-1 PSG – 01.03… by Bundes-Liga

Авранше после пенали го победи Стразбур и се пласира во 1/4 финале, а Гингам со 1:2 на гости го победи Кевили Роуен. Во 21:05 се игра дерби натпреварот помеѓу Марсеј и Монако.