Погледнете што прави играчот на Хјустон: Неверојатни изведувања на слободни удари


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Постојат многу кошаркари кои слободните фрлања не им се силна страна, но само некои ретки се одлучуваат на потег каков што направи Чинан Онуаки.

Свесен дека на „нормален“ начин не може да биде успешен, тој одлучи да изведува слободни фрлања на посебен начин.

Онуаки доби шанса за игра во финишот на натпреварот против Феникс, а тоа беше идеална шанса да покаже што знае.

Неговите соиграчи на клупата, како и публиката на трибините, добро се забавуваа.

Видеото може да го погледнете тука.