Секоја чест за изјавата, но може скапо да ја плати!


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Бразилскиот фудбалер Жесус направи потег на кариерата кога премина во Сити.

Тој во јануари стигна од Палмеирас, а во рекорден рок го исфрли Агуеро од првиот тим.

Иако многумина зборуваат дека Аугеро токму поради Жесус би можел да го напушти тимот, Бразилецот не сака да го слушне тоа.

„Серхио е важен фудбалер на тимот. Откако дојде во клубот, па се до сега, тој е вистинска ѕвезда. Тој многу му помогна на тимот и имаше одлична кариера тука. Откако го запознав, сфатив дека е пријатен човек. Сите му се восхитуваме на неговата фудбалска уметност.“

Ова е одлична изјава од страна на Жесус кој не се плашеше да ја каже вистината.