Теодосиќ е во животна форма!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Кошаркарите на ЦСКА Москва се први во Евролигата со 9-1 учинок, а еден од најзаслужните за ова е Милош Теодосиќ.

Српскиот плејмејкер во отсуство на Нандо де Кола игра одлични игри и е еден од најдобрите играчи во Евролигата.

Во дуелот со Бамберг од 10тото коло, Теодосиќ ја помина границата од 2500 поени и стана четврт стрелец на сите времиња во евролигата.

Тој просечно по натпревар дава 18.7 поени и е четврти стрелец.