Хановер се засили од Менхенгладбах!


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Дефанзивецот кој цела кариера ја помина во Менхенгладбах, Јулијан Корб е ново засилување на Хановер.

Корб е ново засилување на Хановер.

Фудбалерот кој цела кариера ја помина во Менхенгладбах стана ново засилување на Хановер.

Корб не играше премногу во Борусија, па беше резерва во текот на целата своја кариера.

Настапуваше и за младата репрезентација на Германија, а ги помина и сите селекции на оваа држава, освен сениорските.