Чави баш го изнервира Роналдо, еве како му спушти


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Роналдо прокоментираше за изјавата на Чави пред некое време кога тој рече дека Роналдо е добар играч но дека споредба со Меси не е можна, Меси е над сите категории.

„Кога некој сака да биде на насловна, тогаш тој зборува за мене. Чави не освои ни една, јас сум закитен со три златни топки“ – вели Роналдо

Покажа дека повредата е минато.

„Се е супер, можев да играм цел натпревар против Осасуна. Физички сум добро но чувствувам страв“ – додаде Роналдо.

Коментираше и дека ќе го продолжи договорот со „кралевите„.

„Можам уште да играм, спремен сум и да сум претседател би го продолжил договорот со Роналдо на уште 10 години“ – заклучи Роналдо кој неодамна најави дека планира да игра уште 10 години.