Јунајтед и Реал се договорија, светски рекорд или размена, прашање е сега!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Изгледа дека нема пречки за трансфер и дека Реал ќе се согласи на условите на Јунајтед.

Во Шпанија не се сомнева никој повеќе, Де Геа ќе брани за Реал наредната сезона. Тој е цврсто решен да се врати во Мадрид, а тоа го сака и неговата девојка.

Постојат две опции, Реал е подготвен да плати 70 милиони евра и да постави нов светски рекорд за голмани, но Мурињо би ја сакал другата опција.

Тој сака размена во која Крос или Варан ќе преминат во Манчестер.

Изгледа дека до доаѓање во Јунајтед е поблиску Германецот кој Мурињо го гледа како идеален партнер на Погба, а Перез е подготвен за тој трансфер и во иднина ќе се обиде да го донесе Верати.

Јаснно, не трошеа многу минатите лета, па подготвуваат „галактичко“ лето.

Со нов играч на средината, Де Геа, потребен им е стопер, но и лев бек, а ќе стигне нов напаѓач ако замине Мората.

Но, се е околу голманите, долго време Де Геа беше опсесија на Перез и на крајот оваа приказна ќе ја заврши така како што посакуваше Перез.