Адеми договора трансфер во Турција?


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Македонскиот фудбалер Аријан Адеми наскоро би можел да го напушти Динамо Загреб, а како негова следна дестинација се споменува турската Суперлига.

Турските медиуми пишуваат дека Адана е заинтересирана за услугите на македонскиот репрезентативец, а веќе биле почнати и преговорите.

Адеми во текот на кариерата одигра 351 меч за Динамо, при што постигна 39 голови и 29 асистенции.