Албански фудбалер по мечот со Хрватска ги пцуеше – Македонците и Србите (Видео)


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


По натпреварот меѓу Албанија и Хрватска (2-2) се случи голем скандал во режија на Мирлинд Даку кој водеше навредливо скандирање.

Репрезентативецот на Албанија по мечот против Хрватска ги пцуеше Македонците и Србите како што може да се забележи на видеото.