Американска голферка со бујни облини ги воодушеви сите со еден потег 🎥

Пејџ Спиранац, поранешната професионална голферка, уште еднаш направи потег за кој долго ќе се зборува, а овој пат ги воодушеви сите на голф-терен.

Оваа Американка со хрватски корени од 135 метри успеа да ја погоди дупката од прва на теренот и предизвика вистинска еуфорија меѓу сите кои го следеа нејзиниот удар.

Родена е во Колорадо, а нејзиниот дедо се доселил во САД од Хрватска. Таа поради нејзината совршена фигура и честите провокативни објави на Инстаграм стана хит и ја следат повеќе од два милиони фанови.