Ана се сликаше како од „мајка родена“ поради победата на Лацио!

Популарната Ана Фалки е позната и како една од најголемите навивачки на Лацио, а пред неколку дена вети дека ќе се фотографира како од „мајка родена“ доколку нејзиниот омилен тим победи против Рома во градското дерби.

Фалки често е во медиумите поради Лацио, а и сега се најде таму затоа што го исполни нејзиното верување.

„Ако победи Лацио во дербито, ќе се сликам само со маска“, напиша Ана.