Анчелоти откри што може да го врати Крос од пензија


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Германецот Тони Крос реши да ја заврши фудбалската кариера по Европското првенство (ЕП), а за тоа зборуваше тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти.

Анчелоти кажа дека разговарал со Крос и Германецот му кажал дека доколку сака да се врати од пензија доволно е да направи еден телефонски повик.

„Му кажав на Крос дека може да ме контактира доколку се премисли, нека ме побара на телефон и веднаш ќе почнеме“, кажа Анчелоти.