Англичаните се лути, но Саутгејт не крева паника по поразот од Исланд


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Анлгиската фудбалска репрезентација загуби од Исланд на пријателски меч на „Вембли“, а тоа ги налути навивачите.

Селекторот Герет Саутгејт кажа дека настапот на Англија бил разочарувачки, но смета дека тоа ќе ги разбуди неговите избраници.

„Фудбалерите размислуваат само за Европското првенство, а постои и страв од повреди. Немаме оправдување за резултатот, но јасно е дека мора да поправиме некоку работи. Требаше да бидеме многу подобри на теренот“, кажа Саутгејт.