Антиќ продава шампионски дрес за да им помогне на настраданите во Турција (Фото)


Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓


Првиот човек на кошаркарската федерација на Македонија (КФМ), Перо Антиќ се вклучи во помошта за настраданите во силните земјотреси во Турција.

Антиќ во кариерата го носеше дресот на Фенербахче, а со овој тим стана и европски шампион, па сега реши да го продаде дресот од финалето против Олимпијакос.

Парите кои ќе бидат собрани од аукцијата ќе бидат донирани за настраданите во Турција.