Аргентинците имаат свој синдикат: Кога ќе се врати Меси, ќе се вратиме и ние


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Почетокот на аргентинската Примера е под знак прашалник, а за се е виновен Лионел Меси.

Имено, синдикатот на клубови во Аргентина објави дека ниту еден клуб нема да учествува во лигата се додека Меси не се врати во репрезентацијата.

“Во Примера нема да се игра се додека Меси не објави дека се враќа во репрезентативниот дрес. Кога Меси ќе се врати ќе започнеме да се натпреваруваме”.