Арсенал – Алжирец или Белгиец?


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Варди останува во Лестер, са самото тоа и Арсенал останува без посакуваното засилување, и нови имиња веќе се доведуваат во врска со премин на Емирати.

Како што е веќе познато, Џејми Варди ќе остане на Кинг Пауер.

Арсенал така остана без прекупотребното засилување во нападот, па се свртија кон други решенија.

Наводно сега не мета на Топџиите се Ромалу Лукаку и Ислам Слимани.

Лукаку би бил одлично решение, има само 23 години, а во последните четири сезони во ПЛ повеќе голови од него постигна само Серхио Агуеро.