Арсенал ослабен за дербито против Манчестер сити


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Англискиот вицепрвак Арсенал ќе игра ослабен во дербито против Манчестер сити во Премиерлигата затоа што се повреди Букајо Сака на мечот против Ленс (1-2) во Лигата на шампиони (ЛШ).

Ѕвездата на Арсенал се повреди и медицинските екипи наскоро ќе констатираат колку време ќе треба да паузира, но сè поверојатно е дека нема да настапи против „граѓаните“.

„Сака доби силен удар и на последниот меч во Премиерлигата, но се чувствуваше добро. Не пропушти ниту еден натпревар во првенството, иако имаше неколку проблеми во изминатите два месеци“, кажа Сака.