Атлетико го реши „вториот тим“ на Реал Мадрид (Видео)


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Атлетико Мадрид го доби дербито против Реал Мадрид, кое немаше резултатска важност за „кралевите“, кои веќе ја обезбедија шампионската титула во Ла Лига.

Натпреварот го одбележа многу нервоза и голем број жолти картони на двете страни, но и еден гол, кој го постигна Караско во 40. минута.

Реал Мадрид имаше шанси за да израмни, но сепак Јан Облак ја задржа празна својата мрежа и му донесе победа на Атлетико од 1-0.

Реал е прв со 81 бод, додека Атлетико е четврти со 64 бодови во Ла Лига.