Атлетико Мадрид го продаде Караско во С. Арабија


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Ал Шабаб конечно го убеди Атлетико Мадрид да им го продаде Јаник Караско за 15 милиони евра.

Белгискиот фудбалер е уште една ѕвезда од Европа која се сели во С. Арабија, каде што веќе заминаа голем број играчи.

Караско постигнал тригодишен договор со Ал Шабаб и наскоро ќе стави потпис со новата екипа, откако претходно ќе ги помине медицинските прегледи.