Бабунски блесна со гол и асистенција за Ботев!

Македонскиот фудбалер Дориан Бабунски одигра одличен натпревар за Ботев Враца против Етар (2-0) во бугарската лига.

Бабунски влезе како резерва од клупата, но и покрај тоа постигна гол и асистенција кои беа важни за Ботев.

Македонецот стрелаше за водство во 77. минута по асистенција на Ничев, по што во 90. минута му асистираше на Ивајлов за 2-0.