Балотели пред потпис со Вардар


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Фудбалерот чие име исто како на Марио ќе го засили шампионот на Македонија, Вардар.

Македонскиот шампион ќе добие фантастичен фудбалер и звучно име во нападот. Балотели ќе стигне во Вардар, но не Марио, туку Џонатан Боарето Дос Реис Балотели.

Џонатан има 27 години и е фантастичен фудбалер. Трансферот е пред реализација и треба да му се приклучи на екипата во Австрија.

Бразилецот помина многу клубови во Бразил, Викторија, Фрибургенсе, Пескеира, Макае, Аудакс, Калдас Новас и Трабалхадоре.

Најверојатно ќе потпише 2-годишен договор и ќе биде засилување за претстојните квалификации за ЛШ.