Барди постигна прекрасен гол во победата на Трабзонспор (Видео)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец Енис Барди постигна гол за победа на Трабзонспор против Хатајспор со 2-0.

Барди постигна прекрасен гол во 77. минута со кој ја прекина серијата од четири порази на поранешниот турски шампион.