Барселона го изгуби Нолито, па се насочи кон Хрват


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Барселона не успеа да го доведе Нолито кој потпиша за Манчестер Сити.

Нолито одамна беше желба на каталонците, но шпанскиот репрезентативец на крајот го избра Гвардиола и Сити.

Бидејќи ја изгубија битката за Нолито, Барселона се насочи кон други опции, а наводно новиот пик е Иван Перишиќ.

Медиумите тврдат дека Перишиќ го воодушевил Луис Енрике и сите во Барселона на ЕП.

АС тврди дека Барселона ќе тргне со сите сили по фудбалерот на Интер чиј агент тврди дека има понуди од сите страни.