Барселона ќе се откаже од Араухо, но само под еден услов!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Шпанскиот гигант Барселона не се прослави оваа сезона, па до крајот ги чека битка со Жирона за пласман на втората позиција во Ла Лига.

Барселона е подготвена да продаде дел од фудбалерите за да ја поправи финансиската состојба, а еден од тие кои би можеле да заминат е Роналд Араухо.

Араухо вреди околу 100 милиони евра, колку што бара Барселона и не планира да ја спушти цената за одличниот дефанзивец.

Каталонската екипа е подготвена да го продаде Араухо затоа што веќе во одбраната ги има Кунде, Мартинез, Кристенсен, Кубарси и Фаје.