Бејл влегол во клинч со Зидан, се огласи и неговиот агент


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Фудбалерот на Реал Мадрид, Герет Бејл влегол во клинч со тренерот на клубот Зинедин Зидан.

Велшанецот долго време не е најомилена личност на „Бернабе“ најмногу поради неговите слаби залагања на тренинзите и натпреварите.

Бејл одигра бледо и на натпреварот против Еибар кој Реал Мадрид го доби со 3:1, но со бледа игра во второто полувреме.

На ваквите најави од „Марка“ веднаш коментар даде агентот на Бејл,Џонатан Барнет за „Дејли Мејл“. „Сите овие шпекулации се ѓубре“- кратко изјави Барнет.