Белингам е најголемиот кошмар на Барселона – со гол во 91. минута го израдува Реал (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Реал Мадрид славеше во дербито против Барселона со 3-2 во 32. коло од шпанската Ла Лига.

Кристенсен во шестата минута погоди за 1-0 по грешката на Лунин, а потоа Винисиус израмни на 1-1 од пенал.

Барселона повторно се врати во водство со погодокот на Лопез, но набрз Васкез стрелаше за 2-2, а потоа Белингам во првата минута од судиското надополнување погоди за 2-1.

Реал е прв на табелата со 81 бод, односно 11 бодови повеќе од Барселона.